Yasal Uyarılarımız Faydalı Linkler
 
Yüz İmplantları
 

Doğuştan veya travma sonrası yüz kemiklerinde çökmeler ve asimetriler görülebilir. Bu defromiteleri düzeltmek için bazı implantlar kullanılabilir. Elmacık kemikleri ( zigoma), üst çene kemiği ( maksilla), alt çene ( mandibula) ucu ve köşesi ile burun sırtı en sık uygulanan bölgelerdir. Estetik amaçla kullanılabileceği gibi eksik kemik doku restorasyonu için de kullanılabilir.
 
Bu amaçla PTFE ( politetrafloroetilen), goretex veya silikon protezler kullanılır. PTFE implantlar vücut dokuları ile uyumlu olup özel dokulu gözenekli yapısı sayesinde zamanla vücudun kemik dokusu ile bütünleşmektedir.
 
Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ağız içi veya burun içi kesilerle deforme alana ulaşılır, uygun şekil verilen implant  dikiş ya da vida kullanılarak alıcı alana sabitlenir.
 
Doğru uygulanıldığında son derece başarılı sonuçlar veren implant uygulanmasında enfeksiyon en önemli risklerdendir. İmplantın çıkarılması ile sonuçlanabilir. Bunların yanında kanama, hematom oluşması, düzensizlik görülebilen diğer komplikasyonlardır.

  
 
 
  E- Bülten’e kayıt ol yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar ol... Katıl
 
Arkadaşına Gönder
Gönderen Adı :
Alıcı E-mail :
Güvenlik Kodu :