Yasal Uyarılarımız Faydalı Linkler
 
Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)
 

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)
 
Üst göz kapağı şişkinlik ve sarkıklığı ile alt göz kapağı şişkinliği yorgun, depresif, yaşlı bir görüntü ortaya çıkarır.Alt ve /veya üst göz kapaklarında fazla ve sarkmış cilt, kas ve yağ dokularının çıkarılması veya onarılması işlemi blefaroplastidir. Ameliyatın amacı daha genç, daha dinç, daha canlı ve çekici bakışlar oluşturmaktır.
 
Ameliyat doğal göz kapağı çizgilerinden veya konjuktiva içinden genelde lokal anestezi ve sedasyon altında yapılır. 1-3 saat arasında süren ameliyat sonrası hastanede yatmak gerekmez.
Öncesinde hastada bu probleme sebep olabilecek hastalıklar, görme problemleri, gözyaşı problemleri, göz kapağı ptozisi iyi değerlendirilmeli ve hasta bilgilendirilmelidir.
 
Beraberinde kantopeksi, alın veya kaş germe, malar lift, yüz germe ameliyatı da sıklıkla uygulanır. Kombine ameliyatlar daha iyi sonuçlar verebilmektedir.
 
Ameliyat sonrası gözkapaklarında şişlik ve morluk oluşabilir. Hastanın dik yürümesi ve ameliyat bölgesine buz tatbiki önerilir. Takriben 7-10 gün içinde şişlik ve morluklar düzelir.

 
 
  E- Bülten’e kayıt ol yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar ol... Katıl
 
Arkadaşına Gönder
Gönderen Adı :
Alıcı E-mail :
Güvenlik Kodu :