Yasal Uyarılarımız Faydalı Linkler
 
Boyun Germe Ameliyatları
 

Boyun Germe Ameliyatları
 
Diğer estetik cerrahi ameliyatları daha fazla ilgi çekmesine rağmen, boyun germe ameliyatları da ilk önce göz önünde bulundurulmalıdır. Her şeyden önce boynunuz yaşlanmanın belirtilerini ilk önce gösteren bölgeniz olabilir. Sadece yaşlanma değil, genetik ve yerçekimi de farklı deformiteler yapabilmektedir. Kırışıklıklar, gevşemiş kas doku, fazla yağ doku ve ‘hindi boynu’ görünümü, çift hatta üçlü boyun görünümü oluşabilir.

 

Boyun germe ameliyatının seyri sırasında  liposuction, sarkmış cilt dokusunun gerilmesi, belirginleşmiş ve gevşemiş platisma kas dokusunun onarımı, sarkmış submandibuler tükrük bezinin asılması yapılabilir. Sıklıkla yüzdeki yüz germe prosedürleriyle birlikte uygulanır. Hatta boyun germe yapılmayan yüz germe ameliyatları, boyundaki deformitelerin daha belirgin hal almasına sebep olabilir, eksik cerrahi olarak yorumlanmasına sebep olabilir.

 

Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Boyun bölgesi sıklıkla kulak önü ve çene altı doğal çizgilerden açılarak germe işlemi yapılır. Ameliyat sonrası boyun bölgesine destekleyici bandajlar uygulanır. 1 gece hastanede dinlenmek gerekebilir. Hastalar 1 haftada olağan iş temposuna dönebilir. Boyundaki sertlik ve şişliklerin toparlama süreci 2 ayı bulabilmektedir.

 

  

 
 
  E- Bülten’e kayıt ol yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar ol... Katıl
 
Arkadaşına Gönder
Gönderen Adı :
Alıcı E-mail :
Güvenlik Kodu :